Jak zamawiać meble kuchenne

1. Plan kuchni

Zanim przystąpimy do zmawiania mebli kuchennym, musimy wykonać plan kuchni. Pomocne będą nam artykuły w linkach poniżej:

  1. Planowanie kuchni
  2. Porady przy planowaniu kuchni cz. 1
  3. Porady przy planowaniu kuchni cz. 2
  4. Porady przy planowaniu kuchni cz. 3

2. Szafki

Ustalamy kolorystykę czyli kolor-rodzaj frontu, rodzaj uchwytu, wysokość nóżek dolnych (wysokość 10 cm lub 15 cm). Wysokość nóżek wpływa na wysokość cokołu i wysokość szafki z blatem.

Szafki górne posiadają różną wysokość i przeznaczenie – witrynowe, okapowe, nadstawkowe itp.

2. Blaty kuchenne

Do wyboru oferujemy blaty imitujące drewno i kamień. Wymiary blatów ustalamy na podstawie wielkości zabudowy. Wymiary podjemy w mm. W przypadku łączenia blatów w narożniku, mamy do wyboru dwa sposoby:
listwa kątowa
– łączenie na frez – (do zamówienia należy dostarczyć schemat)

3. Cokoły kuchenne

W zależności od wybranych nóżek w szafkach dolnych, wybieramy cokoły kuchenne do zasłonięcia nóżek. W przypadku cokołów z płyty meblowej zalecane jest zamontowanie listwy uszczelniającej

4. Boki szafek nakładane

W przypadku gdy widoczny jest bok szafek np. na końcu ciągu mebli kuchennych, warto zastosować tzw boki nakładane. Pozwalają one przykryć owiercenia boków szafek po konfirmantach i zastosować kolor frontu.

5. listwy przyblatowe

Listwy w kolorze dopasowanym do blatu. Zapobiegają dostawaniu zabrudzeń i wilgoci za blat. Najczęściej stosowane w przypadku płytek kuchennych zastosowanych jako „fartuch”

6. listwy montażowe

Metalowe listwy montażowe przeznaczone do zawieszenia górnych szafek. Ułatwiają montaż i późniejszą regulacje na zawieszkach w szafkach górnych.

Jeśli nie chcą Państwo zawracać sobie głowy jak dobrać szafki do pomieszczenia, zachęcamy do zamówienia projektu. Dobierzemy szafki kuchenne, długości blatów i wykonamy wizualizację z wyszczególnionymi elementami.

Przewiń do góry